Szyjemy celinki

Poduszki celinki dla chłopca i dziewczynki


#1 2014-01-06 21:15:33

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Zaproszenie do Poznania

Wolontariuszki Basia i Karolina z hospicjum w Poznaniu zapraszają Nas na spotkanie w lutym 2014 . Na tą chwilę to wiem że sala już jest i to Urzędzie Wojewódzkim. Szczegółów tego spotkania więcej nie mam. Czy tam będzie tylko spotkanie osób wyszywających , nie wiem. Dużo osób jest chętnych. W tym spotkaniu chodzi też o to , że my potrzebujemy aplikacji na kolejne poduszki. Jak wiecie w ubiegłym roku zawieźliśmy chyba ze 150 szt naszych celinek. Dziewczyny chcą nam w ten sposób pomóc.
Wysłałam też Basi nasz plakat.
To że tam trafiliśmy to zasługa Moniki z Gdańska , która nam poleciła jedno z hospicjum w Poznaniu i przemiłą Basię ( nasze też są super) . Są dziewczyny pozytywnie zakręcone tak jak my.
Dziękuje że jesteście.

Pięknie że dobro do Nas tak szybko wraca w postaci kwadracików. To też narzuci nam kalendarz spotkań szyciowych.


Offline

 

#2 2014-02-05 20:28:55

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Już wszystko jasne.

28 lutego na MTP-targach książki i edukacji (teren pawilonu Międzynarodowych Targów) będzie stoisko 16 m kw, na którym będzie pokazane to co robimy i zachęcić innych do włączenia się w Nasze dzieło.
Targi trwają od ok 10-18 tej. Ja będę do godz.16 bo mam pociąg w drogę powrotną do Elbląga.To nic że będę zmęczona ( ma człek swoje lat) To jest piątek.
Mają to być  "warsztaty wyszywania i szycia poduszek"(szczegóły do uzgodnienia).

Zaprasza nas  Basia z hospicjum do którego przekazaliśmy poduszki w ubiegłym roku.To jej zasługa ze będziemy mogły pokazać to co robimy.

Pomimo, że mi bardzo nie pasuje ten termin to jadę. w sobotę idziemy z mężem na zabawę ( należy mu się).

Kolejne informację jakie się pojawią to przekaże .


Offline

 

#3 2014-02-05 21:49:03

basia.g

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 96
Punktów :   

Re: Zaproszenie do Poznania

Super , Celina wierzę że Ty już dobrze ludzi zakręcisz i nastawisz na naszą stronę

Offline

 

#4 2014-02-06 18:06:48

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Basia też bym tak chciała, bo chętnych mało a chorych dużo.


Offline

 

#5 2014-02-11 20:18:17

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Szykuję się do wyjazdu. Nie pojadę z pustymi rękami i dlatego staram się uszyć celinki międzynarodowe. Na maszynie wzory od Rej , materiały od Magdy i moje szycie. I tak będę się chwalić poszewkami międzynarodowymi, Nie wiem jak tam będzie i kto będzie. Zamówiłam maszynę do szycia, aby pokazać jak szyję. W domu muszę przygotować parę aplikacji i dobrać do tego materiały. Czas mnie goni bo w piątek mam zaplanowany wyjazd do mamy do Giżycka powrót w niedzielę. Wcześniej pisałam 28 lutego do Poznania.1 marca zabawa

Czasu w pociągu nie będę tracić , bo wzory,kanwa i mulina to moje przyjaciółki. heart.gif


Offline

 

#6 2014-02-16 20:46:27

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Zaczynam poznawać szczegóły pobytu w Poznaniu.

Tylko po co pisać   

Chyba zacznę  pisać pamiętnik , bo nikt ze mną nie pisze.

Bloga nie posiadam  bo brak czasu/


Offline

 

#7 2014-02-17 01:28:39

monika18610

Powoli wsiąka

Zarejestrowany: 2014-02-01
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zaproszenie do Poznania

pisz tutaj ja czytam tutaj I na kuferku pozdrawiam / roxy/

Offline

 

#8 2014-02-17 17:41:39

panett

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Zaproszenie do Poznania

Też czytam co tutaj piszesz

Offline

 

#9 2014-02-24 20:20:18

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

I już mamy poniedziałek, a w piątek jadę. Szyję też celinki aby zabrać ze sobą. Pokazać że potrzebujemy nie tylko aplikacji wyszytych haftem krzyżykowym i szyjemy też z innych aplikacji. Trochę się denerwuje , jak rozmawiać aby zdobyć kolejnych Aniołów.Z Wami było by mi raźniej.


Offline

 

#10 2014-03-01 14:05:03

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Już wróciłam , akumulatory naładowane na maksa . Aparat mi wysiadł ale mam obiecane zdjęcia .Na kuferku wstawiłam kwiaty i grawerton dla Was. Napiszę więcej ale później bo dzisiaj idziemy z mężem na zabawę.


Offline

 

#11 2014-03-01 14:11:35

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania


Offline

 

#12 2014-03-01 17:14:00

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

na razie relacja

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-p … 0/14204379


na 12 minucie i 56 sek.


Offline

 

#13 2014-03-02 22:27:51

Celina

Administrator

Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2013-12-25
Posty: 633
Punktów :   
: https://picasaweb.google.com/1
WWW

Re: Zaproszenie do Poznania

Witam.
Ciężki miałam dzień 28 .02.2014 ponieważ w ciągu jednego dnia musiałam dojechać do Poznania i wrócić w zimnym i ciemnym wagonie. Cel był szczytny dlatego warto było jechać. W pociągu czas szybko mijał ponieważ miałam kolejny kwadracik do wyszywania. Na dworcu czekała na mnie Basia i pojechaliśmy  na targi choć to bardzo blisko z dworca, lecz trzeba było wypakować bagażnik samochodowy.

Od początku. Zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowe Targi w Poznaniu , gdzie odbywały się  targi edukacji . Stoisko na targach zorganizowała Karolina i Basia z motylowego wolontariatu. Basię  poznaliśmy  będąc w ubiegłym roku z mężem w Poznaniu w celu przekazania naszych celinek dla podopiecznych hospicjum. Pozostałe osoby poznałam będąc na miejscu. Z mojej strony  była obecność obowiązkowa( tak chciała Basia), i  promowanie tego co robimy dla innych, a szczególnie pozyskanie kwadratów wyszytych haftem krzyżykowym. Było bardzo wiosennie ponieważ dzieciaki były ubrane w żółte koszulki wolontariatu. W  założeniu organizatora  spotkania miały się odbywać cyklicznie co 2 godz. w tym jednym stoisku ( 16m2) na MTP. Nastała taka godzina, że dzieciaki ze szkół trzeba było posadzić w dwóch innych miejscach. Były przygotowane wzory do wyszywania, może za trudne i za duże jak na pierwszy raz. Dzieciaki zostały wrzucone na głęboką wodę. Trudno mi powiedzieć ile było dzieci z opiekunami , ale jak z całej grupy obecnej w tym dniu  pozyskamy 6-10 osób plus opiekunowie to będzie super. Poznałam aktywną wolontariuszkę Elżbietę która obiecała, że też będzie opowiadać o naszych działaniach i  pozyskiwać potrzebne nam aplikacje. Czas bardzo szybko płynął a ja musiałam pilnować zegarka ponieważ o 16,40 miałam pociąg powrotny do Elbląga. Upływający szybko czas można porównać do naszych spotkań szyciowych.
Miałam ze sobą parę gotowych celinek , które zostały wyeksponowane wokół stoiska, a wśród nich była jedna międzynarodowa czyli kwadracik z USA, materiał ze Szkocji i  moje szycie.

A teraz napiszę o bardzo przyjemnych chwilach  dla mnie choć dedykuje je wszystkim Aniołom , które nas wspierają w naszym przedsięwzięciu. Od Wojewody Wielkopolskiego Przemysława Pacia otrzymałam piękny bukiet kwiatów jak również kryształ  z dedykacją. Ja to wirtualnie przekazuje dla Was. Dziewczyny z wielkopolski możecie być dumne że macie tak wspaniałego Wojewodę , który jest wrażliwy na choroby, niepełnosprawność , która jest wokół nas i z całego serca popiera to co robimy. Choć ja to wyróżnienie traktuje, tak jak nasze celinki. Ja jestem tylko jednym ogniwem z całego łańcuszka dobrych serc , zbieram poduszki, a następnie przekazuje je dla chorych ,niepełnosprawnych i osieroconych małych i dużych. To nic że żebrze kwadraciki a czasami zdarzy się nawet materiały które dziewczyny chcą sprzedać a ja do nich piszę i proszę na nasze cele. Jak do tej pory nie odmówiły nam. Bo wiadomo i nie jest to tajemnicą że  nie mamy wsparcia finansowego, materiały  potrzebne do uszycia kupujemy za własne pieniądze. Na razie mnie stać, to będę dalej tak postępować, licząc też na wsparcie kwadracikowe, materiałowe , panelowe i poduszkowe  dziewczyn z różnych stron forum na których bywam. Spotkałam się OląP która przyniosła nam kwadraciki abyśmy miały co szyć w marcu, słodkości na drogę powrotną i naparstek na palec.
Przed wyjazdem do Poznania wiedziałam , że na targach będzie Pierwsza Dama. Basia załatwiła z odpowiednimi osobami  że pani Anna Komorowska  odwiedziła nasze stoisko. I dla mnie kolejne wyróżnienie bo miałam przyjemność rozmowy i krótkiego przekazania naszej współczesnej celinkowej historii.
Prawda to nasza  historia , która w czerwcu ma swoje urodziny kończy 10 lat i ja też, lecz w tym momencie to nie ja jestem w centrum uwagi.
I tak czas upływał nie ubłagalnie trzeba było się rozstać i wracać do domu.
Miałam czas w pociągu aby przemyśleć wydarzenia z tego wyjątkowego dnia, ponieważ jak wspomniałam wcześniej w przedziale i w całym wagonie nie było światła. Wyszywanie musiało poczekać.
Basia i cała atmosfera naładowała moje akumulatory na maksa. Działając z Basią można przenosić góry tyle kobieta ma w sobie ciepła, werwy do pracy i niesienia pomocy tym osobą które tego potrzebują i oczekują. Zaraża  swoim ciepłem kolejne młode  i starsze pokolenia do pracy w wolontariacie. Wie że nie może zmienić świata , lecz stara się aby był lepszy i mniej bolesny.
I kolejna refleksja , to grawerton i kwiaty od Pana Wojewody. W ani jednej nocy w ciągu 10 lat mi się nie przyśniło że nasza praca charytatywna może być dostrzeżona i wyróżniona  przez urzędnika państwowego za to co robimy.
Jako koordynatorka (chyba mogę tak o sobie powiedzieć) mieszkająca w województwie warmińsko-mazurskim , posiadająca silną grupę szyjącą w  pomorskim pojechałam do  wielkopolski aby odebrać to wyjątkowe wyróżnienie w 10 letniej naszej działalności.

Grawerton jest u nas w mieszkaniu na honorowym miejscu i poczeka na towarzystwo kolejne 10 lat

Do tej pory i niech tak zostanie najważniejsze dla nas jest uśmiech dziecka i rodziców lub opiekunów oraz seniorów.


Offline

 

#14 2014-03-03 00:00:03

monika18610

Powoli wsiąka

Zarejestrowany: 2014-02-01
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zaproszenie do Poznania

wow Gratulacje z udanego wyjazdu pelnego emocji I przezyc . wierze ze kogos udalo sie pozyskac do wspolpracy - czas pokaze .zbieraj sily na szycie bo jak hafciki zacznal spywac do ciebie to dopiero czasu ci bedzie brakowac ....
pozdowienia

Offline

 

#15 2014-03-03 09:16:41

basia.g

STAŁA BYWALCZYNI

Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 96
Punktów :   

Re: Zaproszenie do Poznania

Brawo Celinko teraz to już dużo ludzi będzie wiedziało co my na maszynach majstrujemy:)
I jeszcze gratulacje za piękny wygląd - kołnierzyk bardzo ciekawy i chyba haftowany

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychoterapia.pun.pl www.tenis.pun.pl www.wszystko-o-bakugan.pun.pl www.narutozkonoha-gakure.pun.pl www.ensidia.pun.pl